118Haber
30 Ağustos 2015 Pazar
Bu tarihe dikkat! Saatler geri alınacak
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
Yapı Denetime Sıkı Denetim Geliyor!
Emekliden sosyal tarife isteği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27.04.2012 14:19

Adapazarı Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi

Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin eğitim dönemi boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalar, Serdivan AVM’de açılan sergi ile Sakaryalıların beğenine sunuldu.

- Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin eğitim dönemi boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalar, Serdivan AVM’de açılan sergi ile Sakaryalıların beğenine sunuldu.

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bulunan Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri yıl boyunca hazırladıkları eserleri Sakaryalılarla buluşturdu. Serdivan AVM’de açılışı yapılan sergiye Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ziyaretçilerin beğenisine sunulan sergide, El Sanatları ve Nakış Bölümü, Grafik ve Fotoğraf Bölümü ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü alan öğretmenleri rehberliğinde 2011- 2012 öğretim yılı boyunca öğrencilerin hazırladıkları ürünleri yer aldı.

El Sanatları alanı sanayi dikiş işlemeleri, tablolar ve ev dekorasyon ürünleri, Grafik ve Fotoğraf alanı, çeşitli çizim teknikleri ve tasarım tabloları ile yiyecek içecek hizmetleri alanı tanıtım demo çalışmaları ve ikramlarının yer aldığı birbirinden ürünler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Açılışın ardından sergiyi gezen Sakarya Valisi Mustafa Büyük, öğretmen ve öğrencilerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Ali Harbi sergi ile olarak, “Alanlarımıza ait çalışmaları halkımızla paylaşarak onlara öğrencilerimiz yaptıkları uygulamaları görebilme fırsatı vermek, okulumuz çalışmalarını okul sınırlarımızın dışına çıkararak mesleki eğitimi tanıtmak amacıyla sergimizi düzenledik. Emeği geçen meslek dersi öğretmenleri ve sevgili öğrencilerimizin başarıları bizleri her zaman gururlandırmaktadır. Öğretmen ve öğrencilerimi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca sergimiz açılışında bizleri yalnız bırakmayan yönetici ve dostlarımıza ve sergi alanının tahsisinde anlayışları ile bize destek veren Serdivan Avm Yöneticilerine de teşekkürü borç bilirim’’ dedi.

Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergi 28 Nisan akşamına kadar Serdivan AVM zemin katta ziyarete açık olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.