118Haber
06 Ekim 2015 Salı
Bu tarihe dikkat! Saatler geri alınacak
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
Yapı Denetime Sıkı Denetim Geliyor!
Emekliden sosyal tarife isteği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Kasım 2013 Salı 01:04

Afyonkarahisar’da İlginç Kaza

Afyonkarahisar’da meydana gelen kazada, TIR’ın dorsesinde yüklü rüzgar tribününün kanadı yolcu otobüsünün içine girdi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

- Afyonkarahisar’da meydana gelen kazada, TIR’ın dorsesinde yüklü rüzgar tribününün kanadı yolcu otobüsünün içine girdi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

Kaza, akşam saatlerinde Konya-Afyonkarahisar Karayolu’nda meydana geldi. İddiaya göre, rüzgar enerjisini elektriğe çevirmekte kullanılan rüzgar tribünü kanadı yüklü olan Emrah Altınkaya idaresindeki 34 GP 5650 plakalı TIR, Ankara köprülü kavşağına geldiği sırada dönüş için manevra yaptı. Bu sırada aynı istikametten gelen ve TIR’ın arkasında olan Adnan Eliş yönetimindeki 16 RH 343 plaklı yolcu otobüsü, TIR’ın dorsesinde bulunan rüzgar tribünü kanadına çarptı. Çarpmanın etkisi ile kanat otobüsün sağ arka tarafından ok gibi saplanarak otobüsün içine girdi. Kazada içerisinde az sayıda yolcu bulunan otobüste ölen ya da yaralanan olmadı. Büyük çapta maddi hasarla atlatılan kazanın ardından kavşağın Ankara istikameti yaklaşık 20 dakika trafiğe kapalı kaldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.