118Haber
13 Ekim 2015 Salı
Bu tarihe dikkat! Saatler geri alınacak
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
Yapı Denetime Sıkı Denetim Geliyor!
Emekliden sosyal tarife isteği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Temmuz 2013 Cuma 13:59

Büyükşehir’in 19’uncu Kardeş Şehri Güney Kore’den

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 19’uncu kardeş şehri Güney Kore’nin Jeonju kenti oldu.

- Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 19’uncu kardeş şehri Güney Kore’nin Jeonju kenti oldu.

Büyükşehir Belediyesi, kardeş kent sayısını 19’a çıkardı. Dünyanın farklı ülkelerinden kardeş kentlere sahip olan Büyükşehir Belediyesi, son olarak Güney Kore’nin Jeonju kentiyle kardeşlik sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeli Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile Jeonju Belediye Başkanı Song Ha Jin arasında imzalandı. Sözleşme töreninde konuşan Başkan Mustafa Akaydın kardeş şehir ilişkilerinin hepsinden çok memnun olduğunu ifade etti.

Güney Kore’nin bilim ve teknolojideki atılımlarının hayranlık uyandırdığını ifade eden Başkan Akaydın, “Güney Kore’den ilk kez bir kentle kardeş olduk. Daha önce ziyaret ettiğim bu ülkeden çok etkilenmiştim. Harita olarak uzak olabiliriz ama Kore Savaşı’nda oluşan kardeşliğimiz var” dedi. Kore’de Türklerin çok sevildiğini gördüğünü ifade eden Akaydın, Türklerin de aynı duyguyu Koreliler için beslediğini söyledi. Korelilere Antalya hakkında bilgi veren Başkan Mustafa Akaydın, Antalya’nın dünyada en sık ziyaret edilen dördüncü kenti olduğunu söyledi. Antalya’nın turizmde öne çıkan bir kent olduğunu belirten Başkan Akaydın, Antalya’nın aynı zamanda tarım kenti de olduğunu dile getirdi.

Jeonju Belediye Song Ha Jin ise misafirperverliğinden dolayı Başkan Mustafa Akaydın’a teşekkür etti. Güney Kore ile Türkiye’nin kardeş ülkeler olduğunu ifade eden Jin, Antalya ve Jeonju’nun bu kardeşliği pekiştirdiğini söyledi. Antalya’nın tarihi, kültürel ve turizm açısından zengin bir kent olduğunu dile getiren Song Ha Jin, “Bizim kentimiz turizm şehri olarak biliniyor. Tarımda verimli topraklarımız var. Bu konularda sizden öğreneceğimiz çok şey var. Yardımlarımızı bekliyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Akaydın ve Song Ha Jin, kardeşlik sözleşmesini imzaladı. İki başkan karşılıklı olarak birbirlerine hediye sundular.

BÜYÜKŞEHİR’İN 19’UNCU KARDEŞ ŞEHRİ GÜNEY KORE’DEN

BÜYÜKŞEHİR’İN 19’UNCU KARDEŞ ŞEHRİ GÜNEY KORE’DEN

BÜYÜKŞEHİR’İN 19’UNCU KARDEŞ ŞEHRİ GÜNEY KORE’DEN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.