118Haber
30 Ağustos 2015 Pazar
Bu tarihe dikkat! Saatler geri alınacak
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
Yapı Denetime Sıkı Denetim Geliyor!
Emekliden sosyal tarife isteği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Eylül 2010 Perşembe 11:05

Keçmek'lerde Kayıt Zamanı

Keçiören Belediyesi'nin ücretsiz kursları KEÇMEK'e kayıt için kurs merkezlerinin yanı sıra AVM'lerde ve ilçenin belli noktalarında kayıt büroları oluşturuldu.

Keçiören Belediyesi'nin ücretsiz kursları KEÇMEK'e kayıt için kurs merkezlerinin yanı sıra AVM'lerde ve ilçenin belli noktalarında kayıt büroları oluşturuldu.

 

Halkın boş zamanlarını değerlendirerek beceri kazanmaları ve meslek edinmelerini sağlamak amacıyla Keçiören Belediyesi tarafından açılan ücretsiz meslek ve sanat kursları KEÇMEK'e kayıtlar başladı. 8 olan kurs merkezinin 12'ye çıkartarak yaklaşık 12 bin kişiye 49 branşta eğitim veren Keçiören Belediyesi bu yıl kurs merkezi sayısını 16'ya, branş sayısını da 100'e çıkarmayı planlıyor.

20 bin kursiyere kapılarını açmayı planlayan Keçiören Belediyesi, halkın başvurularını daha rahat yapabilmesini sağlamak amacıyla KEÇMEK merkezlerinin yanı sıra, FTZ, Antares ve Etlik Forum AVM ile yaya trafiğinin yoğun olduğu Keçiören'in merkezi bölgelerinde de kayıt büroları oluşturdu.

KEÇMEK'e ilginin her geçen gün arttığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Yeni dönemde yeni ve farklı branşlarla kurslarımızı daha büyük bir cazibe merkezi haline getirmeyi ve insanlarımıza hizmet etmeyi planlıyoruz. Sosyal hayatın tam ortasında olması gerektiğine inandığımız kadınlarımızın kollarına yeni altın bilezikler takmak, parmaklarına hünerler yüklemek istiyoruz. Tabii bu onların istek ve kararlılıklarıyla oluyor. Biz bu yola girenlerin önlerindeki engelleri kaldırıyor, gençlerimize

niteliklerini artırabilmek için destek veriyoruz" dedi.

Vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek olan KEÇMEK'lerin kent hayatında yalnızlaşan insanlar arasındaki sosyal ilişkileri de arttıracağını kaydeden Ak, her mahalleye bir KEÇMEK kazandıracaklarını, göreve geldiklerinde 8 olan kurs merkezi sayısını bu yıl 16'ya çıkaracaklarını, bunun yanı sıra, 6 bin olan kursiyer sayısını da 20 bine ulaştırmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

KEÇMEK'lerde eğitime 18 Ekim 2010 tarihinde başlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.