118Haber
13 Ekim 2015 Salı
Bu tarihe dikkat! Saatler geri alınacak
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
Yapı Denetime Sıkı Denetim Geliyor!
Emekliden sosyal tarife isteği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Mart 2013 Çarşamba 21:04

Neşet Ertaş'a Vefa Gecesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) düzenlenen bir etkinlikte yakın zamanda hayata veda eden Bozkırın tezenesi büyük ozan Neşet Ertaş türküleriyle anıldı.

- Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) düzenlenen bir etkinlikte yakın zamanda hayata veda eden Bozkırın tezenesi büyük ozan Neşet Ertaş türküleriyle anıldı.

Domaniç MYO Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte, Furkan Akyel’in klavyesi saz sanatçısı Okutman Yusuf Beydüz’in bağlaması eşliğinde ses sanatçısı Okutman Handan Özdemirel Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirdi.

Öğrencilerin zaman zaman türkülere eşlik ettiği gecede, coşku dolu anlarda yaşandı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Neşet Ertaş anısına düzenlenen gecede konuşan Domaniç Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Ali Fuat Arıcı yaptığı konuşmada, Neşet Ertaş’ın Türkiye’nin yetiştirdiği büyük değer olduğunu kaydederek, türkülerinin Anadolu’da dilden dile söylenerek yaşayacağını söyledi.

Neşet Ertaş’ın türkülerinin anlamına da dikkat çeken Doç. Dr. Ali Fuat Arıcı, geceye katılan öğrencilere Neşet Ertaş’ın türkülerindeki anlamları da öğrenmelerini istedi.

Gecenin ardından Doç.Dr.Ali Fuat Arıcı, Neşet Ertaş gecesinde Neşet Ertaş’ın türkülerini sazları ve sözleriyle katkıda bulunan ve Domaniç MYO öğrenci ve öğretim elemanlarına güzel bir gece yaşatan oktutman Yusuf Ziya Beydüz, oktutman Handan Özdemirel ve Furkan Akyel’e birer teşekkür belgesi takdim etti.

NEŞET ERTAŞ'A VEFA GECESİ

NEŞET ERTAŞ'A VEFA GECESİ

NEŞET ERTAŞ'A VEFA GECESİ

NEŞET ERTAŞ'A VEFA GECESİ

NEŞET ERTAŞ'A VEFA GECESİ

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.